Дихайте глибше – ставайте тонкіше. Дихальні вправи для схуднення

Дихайте глибше – ставайте тонкіше. Дихальні вправи для схуднення

Вчені кажуть, що внаслідок глобального потепління і тотального забруднення повітря, 90% людей дихає поверхнево, а для того щоб скинути зайву вагу і не набирати її після схуднення, слід дихати глибоко. Вдих через ніс, видих через рот - це вірний шлях до стрункості.

Кисень потрібен нашій системі травлення не менш, ніж іншим органам. Через поверхневе грудне дихання засвоювання корисних елементів скорочується на 70%, в свою чергу, метаболізм сповільнюється на 30%.

Травна система має ворсинки, які беруть участь в засвоєнні речовин, але їм потрібний кисень. Грудне дихання поверхневе і не дає необхідної кількості кисню для прискорення метаболізму, а черевне призводить до розширення легенів і збільшення обсягу споживаного кисню до 0,3 літра.

Висновок - в процесі глибокого дихання ми отримуємо більше кисню, який необхідний для:

зміцнення імунітету;

правильної роботи мозку;

швидкому переварюванню їжі;

розщепленню жирових клітин;

відновлення м'язів.

Яку б ви техніку правильного дихання для схуднення ви не вибрали, в основі всіх систем дихання лежить один і той же принцип – більше кисню надходить в кров, що покращує всі процеси організму, в тому числі і обмінні. Завдяки цьому, спалюються жирові запаси.

Вчені довели, що кисень, взаємодіючи з жировими клітинами, допомагає їх розщеплювати, завдяки чому можна позбутися від зайвих кілограмів швидше.

Види дихальних гімнастик

 

Найдавнішою методикою схуднення за допомогою глибокого дихання є китайська дихальна гімнастика Цзяньфей. Дослівно Цзяньфей переводиться з китайської мови як «практика спалювання жиру». За радянські часи найпопулярнішою технікою був комплекс Стрельниковой. Зараз же з'явилися й інші методики, які поєднують в собі фізичні вправи і черевний подих. Найбільш розповсюджені  бодіфлекс і оксісайз.

Система Стрельникової

Дихальна система Стрельникової була винайдена для співаків для поліпшення їх вокалу. Особливість даної методики: короткий і різкий вдих носом, при цьому стискаючи грудну клітку, потім повільний видих через рот. Поряд з поліпшенням вокальних здібностей, методика дихання усуває зайві кілограми, допомагає полегшити стан при астмі, вилікувати бронхіт і ГРЗ.

Коли виконувати вправи

Як лікування дихальну гімнастику виконують два рази в день по 1500 вдихів до їжі або через годину-півтори після неї. Як профілактичний засіб гімнастику виконують вранці. Нею навіть можна замінити загальнозміцнюючі фізичні вправи, тому що вона вже сама по собі впливає общеукрепляюще на організм. Увечері ж гімнастика допоможе зняти втому, розслабитися після напруженого дня.