Фізична культура і здоровий глузд. П'ять фізичних вправ для поліпшення роботи мозку

Фізична культура і здоровий глузд. П'ять фізичних вправ для поліпшення роботи мозку

 

Регулярні фізичні вправи корисні не тільки для тіла, але і для ментального здоров'я. За даними ВООЗ, менше чверті дорослого населення виконує нормативи з фізичної активності. Недавнє ж дослідження, опубліковане в Nature Medicine, показало, що гормони, що вивільняються під час тренувань, зокрема ірісін, можуть також поліпшити загальний стан мозку і зменшити пошкодження клітин, що викликають деменцію. Ми пропонуємо кілька основних видів активності, які рекомендують дослідники тим, хто хоче прожити довге життя в здоровому глузді.

Їзда на велосипеді

Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Time, показало, що кровоток у мозку значно збільшується у тих учасників експерименту, які займаються на велотренажері. Це дозволяє стимулювати механізми, відповідальні за ріст клітин і поліпшення роботи мозку. З огляду на те, що фізичні вправи можуть також знизити ризики, пов'язані з поширеними захворюваннями, що впливають на мозок, – підвищений рівень цукру в крові або гіпертонія – то ще одна мотивація, щоб включити фізичні вправи в свою повсякденну програму (автор дослідження Джо Норті, доктор філософії).

 Біг для генерації клітин мозку

 У дослідженні 2016 року, що проводиться при експериментах на мишах, було виявлено, що аеробні вправи впливають на створення нових клітин в гіпокампі – частині мозку, яка призначена для зберігання спогадів і формування нових. Це проста вправа може також позитивно впливати на функцію синапсів між нейронами, покращуючи зв'язок між клітинами мозку. При цьому досить невеликі пробіжки в 5-10 хвилин в день, щоб отримати максимальну користь.

Аеробні тренування для емоційного відгуку

В іншому дослідженні молодих людей у ​​віці від 18 до 25 було виявлено, що регулярні тренування з бігу збільшують продуктивність просторової пам'яті і позитивні емоції, тобто швидше справляються з креативними завданнями, а також простіше переживають соціальну адаптацію. Якщо є бажання знизити рівень стресу при спілкуванні з людьми і швидше справлятися з робочими обов'язками – слід додати цей вид вправ в свій графік.

Йога для тренування уваги

Дослідження, яке було тільки запущено в 2018 році, вже показало, що практики йоги, орієнтовані і на рух, і на дихання, дозволяють збільшити тривалість концентрації учнів. Цікаво, що люди, практикуючі обидві практики, знижують ще і рівень сприйманого стресу, але ті, хто був сконцентрований виключно на диханні в статичних позах, ще й поліпшили свої показники пильної уваги.

Будь-який вид вправ від старіння

Силові тренування, аеробні вправи, йога –  згідно з  дослідженнями проведеними в 2018 році, привели до поліпшення когнітивних функцій у літніх людей у ​​віці близько 73 років, як з когнітивними порушеннями, так і без них. Дослідження показало, що тренування тривалістю принаймні 52 години протягом шести місяців приносили користь мозку. При цьому не важливо, чи був це один тип вправ або комбінація трьох. Для запобігання ранньої деменції, а також для зберігання розсудливості –  було б мудрим обрати хоча б один з цих форм фізичних вправ і включити в своїй щотижневий графік.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ttvq1sGW-g0

https://www.youtube.com/watch?v=d0fxEKTSFFg


Друк   E-mail

Інші новини