«Комп’ютерна хвороба»

«Комп’ютерна хвороба»

Вправи при остеохондрозі шийного відділу хребта

 

 

Остеохондроз –  пошкодження суглобового хряща може  призвести до руйнування суглоба. У хребті часто страждають міжхребцеві диски, тканини суглобів яких руйнуються зовнішніми факторами.

 

Медицина вважає, що причиною остеохондрозу хребта є сидячий спосіб життя: за комп'ютером, не піднімаючи голови, в не дуже зручному положенні. Сьогодні ця хвороба швидко стає все молодше. І згідно із статистикою, якщо раніше 30-річні дівчата більше турбувалися про можливість схуднути за допомогою велотренажера, то сьогодні – які терапевтичні вправи для шиї допоможуть позбутися від болю.

 

Як проявляється остеохондроз шийного відділу хребта?

Шийні хребці набагато менше, ніж поперекові. Тисячі судин і нервових закінчень розташовані в цьому відділі. Коли виникає мінімальний стрес, відбувається здавлювання нерву і порушення судинної прохідності, що з часом призводить до розвитку набряків, гриж. У разі порушення кровопостачання часто виникає запальний процес, який призводить до патологічних змін і навіть до інвалідності.

 

Симптоми захворювання залежать від його типу.

 

Цервікальний ішіас – біль від шиї до лопатки, поширюється на пальці через передпліччя. Часто чутливість пальців і кистей рук зникає.

Дратівливо-рефлекторний синдром - виникають інтенсивні нудні болі в шиї. Біль віддає в плече, груди, часто проявляється у передпліччі.

Синдром хребетної артерії – головний біль не проходить, стоїть шум у вухах. Переслідує запаморочення і порушення зору. Цей синдром визнаний найнебезпечнішим видом шийного остеохондрозу, що призводить до порушення кровообігу головного мозку.

Серцевий синдром – біль локалізується в області шиї, лопаток, серця. Посилюється при чханні, поворотах голови.

 

Лікування шийного остеохондрозу

 

Остеохондроз небезпечний не тільки постійним болем, але і ризиком ускладнень. Тому при тривалих і інтенсивних болях в шиї обов'язково варто звернутися до фахівця. На початкових стадіях захворювання вам будуть рекомендовані тільки вправи для шийного відділу при остеохондрозі. У занедбаному стані захворювання вимагає медикаментозної терапії для усунення запалення, відновлення прохідності судин. У деяких випадках необхідно носити спеціальний корсет, що підтримує голову.

 

Однак в кожному разі не можна обійтися без вправ для м'язів шиї. Їх основним завданням є зміцнення м'язів шийного відділу хребта для правильної підтримки суглобів хребта. Регулярне виконання фізичних вправах дає відчутний ефект: інтенсивність болю зменшується або повністю зникає, відновлюється нормальний кровотік, значно поліпшується самопочуття.

 

Важливо тільки пам'ятати – вправи для зміцнення м'язів шиї не виліковують хворобу. Це нікуди не дінеться! І це не буде турбувати тільки тоді, коли ви виконаєте правильний комплекс вправ. Як тільки гімнастика для шиї з остеохондрозом буде забута, дискомфорт повернеться через тиждень або два.

 

Гімнастика при шийному остеохондрозі

 

В комплекс входять вправи для розслаблення м'язів шиї і зміцнення їх. Рухи повинні бути плавними і повільними, без ривків. Вправи корисні для розтягування шийних м'язів спини і показані людям, які змушені працювати в напруженій позі.

 

Встаньте або сядьте на стілець. Випрямити спину, розслабте руки, опустіть їх вниз. По черзі нахиляйте голову вліво і вправо 10 раз, наскільки це можливо.

Якщо нахили викликають біль, покладіть праву руку на ліву скроню та робить нахили за допомогою руки по черзі в оду потім в іншу сторони, по 10 в кожну.

Потім зробіть повороти тулубом і головою вліво і вправо по 10 раз в кожну сторону.

Положіть руки на коліна прогніть спину, потім пустіть голову вниз і спробуйте дотягнутися підборіддям до грудей. Зафіксуйте рух на 10 секунд. Повторіть вправу 5 разів.

 

Сидячі на стільці, розслабте руки. Потягніть плечі вверх і спробуйте відкинути голову назад. Зробить 10 рухів.

 

 

Сидячи на стільці, покладіть будь-яку долоню на лоб. Нахиліть голову вперед, щільно притиснувши долоню до чола. Затримайтеся на 10 секунд, зробіть перерву, повторіть 10 разів. Завдяки м'язового напруження вправи допомагають зміцнити передню частину шиї і забезпечують правильне положення голови.

 

Встаньте, розслабте руки. Підніміть плечі якнайвище, почекайте 10 секунд. Розслабте плечі і зробіть глибокий вдих, відчуйте, як руки опускають плечі. Повторіть 5-10 разів.

Сядьте, відхиліться на спинку стільця, упріться плечами  тягніться головою вперед-вверх, зафіксуйте позу на 10 секунд, поверніться у вихідне положення. Повторюйте вправу через 5 секунд 8 разів.

 

 

Помасажуйте, поперемінно міняючи руки, м'язи між кісткою потиличної області і її м'якою частиною. Спочатку ви відчуєте сильний біль, який зміниться значним полегшенням.

 

Потім помасажуйте обома руками трапецієвидні м’язи та м’язи в місці сьомого шийного хребця. Больові відчуття змінюються приємним теплом.

Ці нескладні вправи для шиї допоможуть вам в лікуванні остеохондрозу та жити незважаючи на неприємне захворювання без будь-яких неприємних відчуттів.

 

Рухайтесь – рух це життя!

 

 


Друк   E-mail

Інші новини